Jump to content


Plechové krytiny


Jsou vhodné pro rodinné domy všech moderních stylů, hospodářské budovy a všeobecné užitkové objekty. Její tvary jsou ve vzoru klasické střešní krytiny. Plechová střešní krytina kryjící plochu 1 m2 váži pouze cca 4,5 kg, což je desetina váhy tradiční keramické krytiny.


Průvodce výběrem plechové krytiny

Dlouholetou tradicí v našich končinách bylo využití klasických pálených a keramických tašek pro využití jako krytiny na střechu. Postupem času se však na trhu začaly objevovat alternativy, které s betonovými taškami bojují v mnoha ohledech a velmi úspěšně. Právě plechová krytina je v řadě disciplín mnohem lepší volbou než klasické betonové tašky. Pojďme si ukázat jaké disciplíny to jsou.

Cena

První, a pro mnohé jeden z hlavních, rozdíl je cena. Volba střechy z plechové krytiny Vás vyjde velmi často jako nejlevnější varianta z dnes nabízených druhů krytin. Samozřejmě bude záležet na konkrétním typu plechové střechy, ale obecně vzato tomu tak je. Na první pohled se může zdát, že levná znamená nekvalitní, ale to si hned o pár řádků níže vyvrátíme.

Odolnost a snadná údržba

Plechové krytiny vynikají ve své odolnosti vůči povětrnostním vlivům. Jejich povrchová úprava zabraňuje poškození z venčí a zároveň funguje jako tlumící složka pro bubnující kapky deště. Právě toho se lidé nejvíce bojí při výběru plechové střechy. Dnes již toto neplatí. Můžete si užívat levnější plechové střechy, snadnější údržby a nerušeného spánku za nočního deště.

Hmotnost

Mnohým při představě, že potřebuje novou střešní krytinu vstávají vlasy na hlavě hrůzou. Bojí se, že jejich starší dům nebo stavba se slabší statikou nezvládne klasické betonové či keramické tašky a bude muset investovat nemalé peníze do vyztužení krovů. Při výběru vhodné plechové krytiny tohle vůbec řešit nemusíte. Je oproti betonovým a keramickým poměrně lehčí a tak méně náročná na nosnost Vašich krovů. Všemu ale samozřejmě musí předcházet konkrétní předchozí kontrola a výpočet, zda je s krovy vše v pořádku.

Sklon a mrazuvzdornost

Díky svým materiálovým vlastnostem a povrchové úpravě je možné u plechové krytiny realizovat menší sklon a přesto udržet perfektně své vlastnosti odvádět vodu do žlabů a celkově pryč ze střešního systému. Stejně tak se sněhem. I malý sklon stačí aby sníh pohodlně sjel ze střechy dolů a nezatěžoval tak celou nosnou konstrukci. Díky hladkému povrchu se tak sníh neudrží, zatímco u klasických betonových tašek se drží rád a velmi dlouho. To přispívá i lepší mrazuodolnosti plechových krytin. Pokud se zde sníh nedrží, nehrozí průsak vody a její zamrznutí v systému střechy a tím rozpínání a poškození.

Jednoduchost a životnost

Montáž plechové střechy je velmi jednoduchá a rychlá. Celý systém je sestaven z předem připravených dílů a perfektně pasuje. Barevně sladěné jsou i další okolní prvky. Životnost takové střechy je pak téměř 200 let, záruka je běžně do 50 let. 

Pokud si ani po tomto výčtu informací nevíte rady s Vaší střechou, nevadí. Rádi Vám pomůžeme s výběrem nejvhodnější krytiny pro Váš dům. Stačí se nám ozvat a my zařídíme zbytek.

KONTAKTNÍ INFORMACE
Vencl & Banha s. r. o.
Mostecká 24
Týniště nad Orlicí - 517 21
VOLEJTE - PIŠTE
Mobil: +420 733 113 869
E-mail: krytina-vencl@seznam.cz